07 gennaio 2017

EPG-Guide XMLTV per kanalet shqiptare

Udhezuesi elektronik i programeve, i njohur me siglen EPG nga anglishtja Electronic Program Guide eshte bere i mundur nga Ata te webit per transmetimet ne IPTV.
Mund te perdoret me Kodin, Perfect Player, Lazy IPTV etj. Rinfreskimi i tij behet nje here ne 24 ore.

Lista e kaneleve:

 1. Balkanika
 2. Top Channel
 3. Top News
 4. Vizion Plus
 5. News 24
 6. Ora News
 7. A1 Report
 8. ABC News
 9. Klan Kosova
 10. Klan TV
 11. KTV
 12. MAD TV
 13. STV Folk
 14. SuperSonic TV
 15. Alsat-M
 16. Bang Bang
 17. BCTV Europe
 18. Cufo TV
 19. Digi Gold
 20. Era TV
 21. EXPLORER histori
 22. EXPLORER natyra
 23. EXPLORER shkence
 24. Film Aksion
 25. Film Autor
 26. Film Drame
 27. Film Hits
 28. Film Komedi
 29. Film Thriller
 30. Film Nje HD
 31. Film Dy HD
 32. First TV
 33. Folklorit
 34. Junior TV
 35. Music AL
 36. My Music
 37. Plus HD
 38. RTV 21
 39. Scan TV
 40. T HD
 41. 3 Plus
 42. BBF
 43. ERA TV
 44. Kanali 7
 45. Luxe TV
 46. Muse
 47. RTV 21 Plus
 48. Tring Comedy
 49. Tring Fantasy
 50. Tring History
 51. Tring Max
 52. Tring Shqip
 53. Tring Planet
 54. Tring Tring
 55. Tring Super
 56. Tring World
 57. SuperSport 1
 58. SuperSport 2
 59. SuperSport 3
 60. SuperSport 4
 61. SuperSport 5
 62. SuperSport 6
 63. TVSH
 64. TVSH 2
 65. RTSH HD
 66. TEMA TV
 67. 21 PopulloreAdresa: http://tinyurl.com/z4svtm3
Per me teper vizitoni faqen: http://www.albepg.com

28 commenti:

 1. Nuk funskionon.E provova me extreme iptv por nuk dalin epg.ndonje ndihme? Flm

  RispondiElimina
  Risposte
  1. iptv, kodi dhe perfect player, me keto e kam testuar.

   Elimina
  2. Tani po punon edhe me extreme iptv edhe pse jo te gjithe kanalet e shfaqin epg,gjithsesi bravo na ke zgjidhur sh pune

   Elimina
 2. Pershendetje! A ka mundesi update sepse SuperSportat dhe disa kanale nga lista qe ke publikuar ne File qe ke publikuar ti nuk gjendet.
  Faleminderit!

  RispondiElimina
 3. Prsh! A ka mundesi per ta bere update file sepse supersportat epg nuk jane ne lista, gjithashtu edhe disa nga kanalet sjane, sic e ke publikuar ti ne kete listen e siperme. Sikur te kishe futur ato do te isha faleminderues!

  RispondiElimina
 4. Listen origjinale e gjen ketu online: http://www.albepg.com/
  po realizoj nje faqe dedikuar udhezimit elektronik. Faqja eshte ne ndertim e siper.
  Guida e shume kanaleve varet nga serverat e tyre.
  mund te me ndihmoni me udhezime dhe kerkesa te ndryshme.
  qellimi i kesaj faqeje eshte:
  udhezimi eletronik online
  ikona me qualitet te larte per kanalet tv
  lista iptv live per kanalet free.

  RispondiElimina
 5. per te gjithe ata qe kane probleme me "redirekt" te tinyurls mund te perdorin kete adres:
  http://www.albepg.com/epg/guide.xml

  RispondiElimina
 6. Flm shume Leonard per gjithe kete qe po ben. A do kish mundesi te shtosh me shume kanale, dhe nese mund te te ndihmoj dicka rreth kesaj si mund te te kontaktoj. Perdore skype? Flm.

  RispondiElimina
 7. po perpiqem te shtoj kanale te tjera.
  skype nuk perdor, mund te mbajm kontakt me email.
  nuk po gjej dot ikonen e On-tv kush mundet le ta publikoj ketu.

  RispondiElimina
 8. http://u.cubeupload.com/brapen/14728856897276843847.jpg - on tv

  RispondiElimina
 9. disa nga kanalet, epg seshte ne te njejten kohe me programin qe shaqet, psh, KTV, ARTA, ALSAT-M jane nje ore mbrapa me EPG, nese ka mundesi me e rregullu.

  RispondiElimina
 10. Ku mund t'i gjet ikonat e Digitalbit .png, sepse kam liste ne PerfecPlayer dhe do kisha qef t'i vendosja disa qe me mungojne>.

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Flm per ON tv
   shiko ketu : http://albepg.com/usage.php

   Elimina
 11. Bravo admin punojne ne perfect player, ata qe kan problem me timeshift , timeshift-in bane +1

  RispondiElimina
 12. Ne perfect player iptv shkoni ne settings/General , vendoseni http://www.albepg.com/epg/guide.xml ne epg1 OK...
  Pastaj shkoni ne Advence/EPG assing mode ... dhe kanalet qe shfaqen ne anen e djathte i beni nisoj me kanalet ne anen e majte

  RispondiElimina
 13. me bo +1 timeshift bon, por disa nga kanalet jane ne rregull dhe nese e ben timeshift +1 disa rregullohen kurse disa dalin nje ore perpara :/

  RispondiElimina
 14. per sinkronizimin e nje kanali te vecant:
  #EXTINF:0 tvg-name='Alsat M' tvg-shift=1 tvg-logo='http://www.albepg.com/tvlogi/Alsat%20M.png',Alsat M

  RispondiElimina
 15. A ka mundesi per ta shtuar ne EPG dhe FILM AUTOR, te lutem?>

  RispondiElimina
 16. Faleminderit per punen qe beni!

  RispondiElimina
 17. A MUNDET ME SHTU GUIDËN PËR KANALET RTSH1, RTSH2, RTSH3, RTSH FILM, RTSH MUZIKË, RTSH SPORT DHE TV KORÇA?

  RispondiElimina
  Risposte
  1. po mundohemi, tvsh-ja eshte shume e "koprace", nuk po na jep akses
   http://www.albepg.com

   Elimina
 18. prsh Leonard! a ka mundesi ti shtohet epg per klan hd ne dekoderat me enigma 2?

  RispondiElimina
 19. a ka mundesi te shtohet epg per klan hd ne tokesor ne enigma 2?flm

  RispondiElimina
 20. Risposte
  1. http://forum.albepg.com/index.php

   Elimina
  2. prorgami eshte per klanin, Klan TV dhe Klan TV HD
   mjafton te modifikosh emrin.

   Elimina